تبلیغات
ابابیل - استکبار هرچه دارد خرج می‌کند تا حتی یک میلیون رأی را کم کند ...

ابابیل
اشهد ان لا اله الا الله اشهد ان محمد رسول الله اشهد ان علی ولی الله و اشهد ان سید علی الخامنه ای نائب المهدی عجل الله

بزرگ مردتاریخ

جستجو در ابابیل

رهبر معظم انقلاب اسلامی

به گزارش جنبش حضور آگاهانه، به نقل از خبرگزاری فارس، انتخابات چهارمین دوره مجلس شورای اسلامی، در تاریخ 21 فروردین 1371 برگزار شد. انتخابات این دوره به عنوان انتخابات اولین دوره از مجلس شورای اسلامی که بعد از رحلت حضرت امام(ره) تشکیل می‌‌‌‌شد، اهمیت فوق العاده‌ای داشت.
 
از این رو، تکاپوی گروه‌‌‌‌ها و احزاب سیاسی برای کسب کرسی‌‌‌‌های مجلس، از مدت‌‌‌‌ها پیش از برگزاری انتخابات آغاز شده بود. در این انتخابات 32میلیون و465هزار و558نفر، واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند که از این بین 18 میلیون و 767 هزار و 42 نفر، یعنی پنجاه و هفت ممیز هشتاد و یک صدم درصد از واجدان شرایط در انتخابات شرکت کردند.

بر اساس اعلام شورای نگهبان 3243 نفر برای شرکت در انتخابات و رقابت بر سر 270 کرسی مجلس، حائز صلاحیت شناخته ‌شده‌ بودند.

مهم‌ترین رخداد در بررسی صلاحیت‌‌‌‌ها، رد صلاحیت تعدادی از نمایندگان دوره‌های پیشین بود. پس از اعلام اسامی ‌نامزدها مشخص شد 58 تن از نمایندگان دوره‌های گذشته ‌مجلس رد صلاحیت شده‌اند. البته از این تعداد، 40 تن از آنها از منتخبین مجلس سوم بودند.

بسیاری از گروه‌های وابسته به جناح چپ، انتخابات را تحریم کرده و یا از ارائه لیست برای شرکت در انتخابات، خودداری کردند و تنها اصلی‌‌‌‌ترین گروه این جناح یعنی مجمع روحانیون مبارز برای شرکت در این انتخابات، لیست ارائه داد.

رهبر معظم انقلاب در روزهای آغازین سال 71 در همین زمینه سخنان مهمی را در حرم مطهر رضوی ایراد فرمودند.

معظم‌له در سخنرانی روز 16 فروردین ماه سال 1371 در حرم ثامن‌الحجج، علی‌بن موسی‌الرضا(ع) در همین زمینه فرمودند:

"این‌که شما ملاحظه مى‌کنید در همین روزهایى که تب و تاب انتخابات در کشور ماست، از اطراف دنیا، رادیوها روى انتخابات تفسیر مى‌گذارند، به چه قصدى است؟ حرفهایى که مى‌زنند دقیقاً به قصد ضربه زدن است. مى‌دانند که انتخابات با حضور مردم، تثبیت و محکم کننده‌ى نظام جمهورى اسلامى است. مى‌دانند که یک مجلس قوى، یک مجلس مردمى با دویست و هفتاد نماینده‌ى سالم و صالح، براى این نظام پشتوانه است. مى‌دانند که قوانین مردمى و به نفع مردم، از چنین مجلسى صادر مى‌شود. مى‌خواهند این مجلس را ضعیف کنند. اگر امریکا و استکبار بدانند مى‌توانند کارى کنند که پنج میلیون رأى دهنده کم کنند، سه میلیون رأى دهنده کم کنند، یک میلیون رأى دهنده کم کنند؛ هرچه داشته باشند خرج مى‌کنند که این کار انجام شود؛ چون برایشان مهم است. این‌که میلیونها انسان از تمام اکناف کشور، پاى صندوقهاى رأى بروند و نمایندگان خودشان را معین کنند، چه دموکراسى روشن و سالمى را نشان مى‌دهد! مى‌دانند که اگر این کار انجام گیرد، تبلیغاتشان باطل مى‌شود." معظم‌له در بخش دیگری از سخنرانی خود فرمودند:

"اگر بتوانند کارى کنند که انتخابات، که مظهر حضور مردم است، انتخابات بى‌رونقى باشد؛ خلوت باشد و بى‌شور و شوق باشد، مى‌کنند. حاضرند هزینه‌هاى بسیار صرف کنند که انتخابات، انتخابات نشود! لذا مى‌بینید همه‌ى مزدورهایشان، منافقین خائن - مزدورانى که در خانه دشمن نشستند و علیه جمهورى اسلامى و ملت ایران شمشیر کشیدند و به سینه‌هاى مردم تیراندازى کردند و در خانه‌هاى مردم بمب گذاشتند و جوان و پیر را کشتند و کارگر و کاسب را نابود کردند و بر زن و مرد رحم نکردند - از یک طرف؛ آنهایى که در امریکا نشسته‌اند از طرف دیگر - هر کس که پولى از دستگاههاى استکبارى مى‌گیرد - روزنامه و رادیویى راه انداخته، همه و همه تلاش مى‌کنند که این انتخابات را بى‌قدر و بى‌ارزش کنند تا شاید بتوانند از اعتبار آن بکاهند. چرا؟ براى این‌که با ضعیف شدن حضور مردم، چهره‌ى مردمى نظام در دنیا ضعیف مى‌شود. آنها این را مى‌خواهند. این هم یکى از راههاى تضعیف کردن است: تضعیف تبلیغاتى، تضعیف سیاسى، تضعیف اقتصادى و تضعیف نظامى.

این حقیقت را دشمنان ما خیلى خوب فهمیده‌اند که اسلام، همچنان که توانست نظام جمهورى اسلامى را پایه‌ریزى کند و بر خلاف توقع و خواست ابرقدرتها این معجزه‌ى بزرگ را به وجود آورد، همین اسلام هم به این ملت قدرت و شجاعت بخشیده و آنها را در مقابل دشمنانش نیرومند کرده است و نمى‌گذارد جمهورى اسلامى و ملت شجاع و بزرگ ایران شکست بخورند. این را خوب فهمیده‌اند."

رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین در قسمت پایانی سخنان خود تأکید کردند:

"انتخابات هم در پیش است. همه باید شرکت کنند. البته عده‌اى که دلشان از اسلام چرکین است، شرکت نمى‌کنند. نکنند! عده‌اى دلشان از حکومت اسلامى چرکین است. اگر بپرسید «چه مى‌خواهید؟» مى‌گویند «ما همان رژیم وابسته به امریکا را مى‌خواهیم.» آنها از حساب خارجند. ما با آنها کارى نداریم. داد مى‌کشند که «انتخابات آزاد نیست!» آزادى انتخابات به چیست؟ آزادى انتخابات این است که اجازه بدهند کسانى که مى‌خواهند مملکت را دو دستى به دشمن تسلیم کنند، وارد مجلس شوراى اسلامى شوند؟! آزادى این است؟! انتخابات آزاد، انتخاباتى است که مردم با خیال راحت، همان کسى را که مى‌شناسند و مى‌دانند و اطمینان پیدا مى‌کنند که در خدمت آنهاست، به مجلس بفرستند. دستگاههاى امین این کشور، رأى مردم را مى‌خوانند و نمایندگان به مجلس مى‌روند. دستگاهها امینند. من در نماز جمعه هم گفتم؛ الان هم مى‌گویم: من به دستگاههاى مباشر کار انتخابات اطمینان دارم. بعضى بیهوده اعتراض نکنند. شوراى محترم نگهبان مورد اعتماد کامل ماست. وزارت کشور مورد اعتماد کامل ماست. همه تلاش مى‌کنند و زحمت مى‌کشند. البته یک نکته را باید این‌جا عرض کنم: کسانى که صلاحیتشان رد شده است، شوراى نگهبان برطبق ضوابط و قانون با آنها رفتار کرده و معنایش این نیست که همه، آدمهاى نابابى هستند؛ نه، معنایش این نیست. کسى حق ندارد فردى را که صلاحیتش رد شده - در هر جاى کشور - متهم کند، که «لابد شما پرونده‌ى سنگینى دارید! لابد شما جنایتى کرده‌اید! لابد شما کار خلافى کرده‌اید! لابد دزدى کرده‌اید!» نه، اینها نیست! قانون ضوابطى را معین کرده و شوراى نگهبان، با امانت کامل، بر طبق آن ضوابط قانونى، کسانى را در فهرست قبول‌شدگان مى‌گذارد و کسانى را خارج مى‌کند. آنهایى که خارج مى‌مانند، یعنى با این ضوابط منطبق نبوده‌اند. چه بسا آدمهاى صالحى هم باشند. البته آدم ناباب هم میانشان هست؛ نه این‌که نیست؛ اما این‌طور نیست که هر کس صلاحیتش رد شده، بگویید «لابد ایشان آدم خائن و نابابى است!»؛ ابداً!

اگر این مسائل را رعایت کردید، جمهورى اسلامى مستحکم مى‌ماند و روح امام شاد مى‌شود. من به شما عرض مى‌کنم: خداى متعال، وعده کرده است که اگر در راه من حرکت کنید، شما را هدایت و کمک مى‌کنم."

معظم‌له پس از برگزاری پرشور انتخابات مجلس چهارم و حضور 57 درصدی مردم ایران در این انتخابات مهم،‌ در پیامی که در تاریخ 27 فروردین ماه سال 61 صادر کردند، تأکید فرمودند:

"ملت عزیز ما بخوبی دانسته است که دشمان کینه ورز برای آنکه بتوانند توطئه های خود در باره ایران عزیز را جامه عمل بپوشانند، احتیاج به این دارند که مردم را از صحنه ی عمل و سیاست خارج کنند و آنان را نسبت به مسائل مهم و عمده کشور بی اعتنا و بی تفاوت سازند. به همین جهت بود که از مدتها پیش از شروع انتخابات دوره چهارم با زبانها و شیوه های مختلف تبلیغاتی تلاش می کردند مردم ایران را نسبت به این انتخابات بی اعتنا و دلسرد و مأیوس سازند.

شما مردم آگاه و مؤمن با حضور بی سابقه خود در انتخابات، همه ی این تلاش خباثت آلود دشمنان را خنثی کردید و به همه دنیا فهماندید که ملت ایران همچنان زنده و هوشیار و در صحنه و آماده دفاع از دستاوردهای عظیم چندین ساله خود و پاسداری ازحاصل خون شهداست."

منبع بیانات: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری


نوشته شده در پنجشنبه 6 بهمن 1390 توسط سرباز گمنام حضرت آقا
امام خامنه ای

درباره ابابیل
نظر سنجی
آمار وبلاگ
Blog Skin