تبلیغات
ابابیل - اولین شهید دفاع مقدس از یزد بود

ابابیل
اشهد ان لا اله الا الله اشهد ان محمد رسول الله اشهد ان علی ولی الله و اشهد ان سید علی الخامنه ای نائب المهدی عجل الله

بزرگ مردتاریخ

جستجو در ابابیل

سرباز شهید محمد علی دشتی رحمت آبادی اولین شهید كشور بود كه در تاریخ 25

شهریور ماه سال 1359 به شهادت رسید...

به سال 1339 خانواده شهید بزرگوار محمد علی دشتی به كربلای معلی مشرف می شوند و از سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام فرزندی طلب می كنند كه لبیك گوی « هل من ناصر ینصرنی » آن حضرت باشد این استغاثه و دعا به مقام استجابت می رسد و درسال 1340 محمد علی دیده به جهان می گشاید وی از 5 سالگی بـه مكتب خـانه مـی رود و قـرآن را فـرا می گیرد و از هفت سالگی به دبستان می رود ، او از كودكی فردی مستقل و متین بود و دوست داشت كه بتواند روی پای خود بایستد ، محمد علی هنگامی كه دانش آموز سال اول راهنمائی بود ، تحصیل را رها كرد و برای كارگری به كرج رفت و با طبقات گوناگون مردم برخورد كرده و به خوبی ظلم و ستم مستكبران و فقر و فلاكت مستضعفین را درك می كند و در جریان نهضت مقدس حضرت امام خمینی قرار می گیرد ودر جلسات قرآن و جلسات خصوصی سیاسی و مذهبی كه در كرج تشكیل می گردید شركت می نموده و آگاهی های سیاسی و اجـتماعی خـود را بـالا مـی بـرد

وی در جـریـان انـقـلاب یـكـی از محركین امواج خروشان ملت در كرج بود . در جریان حكومت نظامی تهران فعالانه در تظاهرات شركت می كند و به زخمی ها كمك می كند در جریان حمام خونی كه در میدان ژاله به راه افتاد بارها تا مرز شهادت پیش می رود و این ایثارگری و تلاش مداوم تا طلوع پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشت .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان در تهران باقی ماند ، تا زمانی كه به خدمت سربازی فرا خوانده شد بلافاصله از تهران به یزد آمد و به همراه گروهی از سربازان به مركز آموزشی بیرجند اعزام گردید و پس از 4 ماه آموزش نظامی به تیپ 55 هوا برد شیراز اعزام گردید و از آنجا همراه با دیگر همرزمانش برای پاكسازی ضد انقلاب و تأمین امنیت مرزی به منطقه سردشت اعزام گردید و سر انجام در روز 17 شهریور 1359 به هنگام رویا رویی با مزدوران عراقی در نقطه خط صفر مرزی مورد اصابت گلوله آن مزدوران بعثی قرار گرفت و به شهادت رسید وی یك روز قبل از شهادتش به یكی از نزدیكان خود در كرج تلفن می كند و می گوید برای شهید شدن چهل شب نماز شب خوانده است و آرزویی جز شهادت ندارد . جنازه مطهر این شهید گرانقدر در روز 25 شهریور 1359 پس از تشییع با شكوهی در شهر یزد و روستای رحمت آباد در بهشت زهرای رحمت آباد به خاك سپردند و چند روز پس از آن صدام عفلقی آن مزدور خود فروخته امپریا لیسم جهانی و نوكر سر سپرده صهیونیسم بین الملل ، جنگ تحمیلی را به صورت رسمی به وطن اسلامیان تحمیل نـمـود و پـس از هـشـت سـال ذلـت و خـواری ، تـسـلـیـم اراده سپاهیان اسلام و قرآن گردید .

از شهید گرانقدر وصیت نامه ارزشمندی به یادگار مانده است كه به جهت تیمن و تبرك در اینجا نقل می شود :

وصیت نامۀ محمد علی دشتی رحمت آبادی

پدر و مادر گرامی ام سلام :

من آرزوئی جز شهادت نداشته و انشاء ا... به زودی به آن نائل خواهم گشت از شما خواهشی كه دارم ، اگر شهید شدم اشكی بر چشم نیاورید كه دشمن شاد خواهد گشت . برادرها و دیگر دوستان را ، به راهی كه من رفته ام راهنمایی كنید تا خدمتگزاری مؤمن و راستین برای اسلام و انقلاب باشند . هرچه شما كردید و امام امت خمینی روح ا... از هر راهی توانستید به منافقان كمك كنید كه به راه اسلام باز گردند و اگر نتوانستید آن را بدست عدالت بسپارید . پدر و مادرم مقداری پول كه نتیجه زحمات طاقت فرسای من در چند سال است در بانك دارم از شما می خواهم كه مقداری را برای هزینه زندگی خود برداشته و بقیه را به امام امت خمینی بدهید تا برای رفاه حال مستضعفان خرج كنند انشاء ا... به امید پیروزی كامل اسلام .

والسلام

محمد علی دشتی

 

 نوشته شده در جمعه 7 بهمن 1390 توسط سرباز گمنام حضرت آقا 3
امام خامنه ای

درباره ابابیل
نظر سنجی
آمار وبلاگ
Blog Skin